VY SA PÝTATE, MY ODPOVEDÁME

VY SA PÝTATE, MY ODPOVEDÁME

Testovanie

J. Dugát 05.02.2021
Dobrý deň,
Pri návrate žiakov 1.stupňa 8.2.2021 budete akceptovať aj negatívny test rodiča z 2.2.?

Re:Testovanie

Alexander Šabo - riaditel 05.02.2021
Dobry vecer. Ano 8.2. ho budeme akceptovat, ale platny bude len 7 dni. Tzn, ze 9.2. uz budete potrebovat novy.

Distančná výučba

Mama 15.11.2020
Chcela by som sa opýtať prečo sa nevyučuje online od pol osmej ako keby boli deti v škole? Nemaju poriadne vysvetlene učivo. Poslat ulohu to dokaze kazdy. Ako rodič nie som povinna vysvetlovat, nakolko nie som pedagog. A okrem toho ucitelia maju platy ako keby nieco naucili nase deti a este dostanu aj premie.

Re:Distančná výučba

Lucia Pagáčová (chmikárka) 16.11.2020
Dobrý deň "Mama",

anonymne vie každý kritizovať, dobrý príklad pre vaše dieťa, ale tak nechcem sa miešať do výchovy...

Neučíme od 7:30 hod. online z niekoľkých dôvodov - lebo sme sa dohodli, že keď sú deti doma, nebudú predsa vstávať skôr (vyšli sme v ústrety iným rodičom), technicky nie je možné, aby sme všetci učili naraz a všetkých žiakov - neutiahne to sieť, chýba vybavenie, ďalšia vec sú viacdetné rodiny, ktoré nemajú pre každé dieťa PC a pripojenie na internet (cez wifi sa online vyučovať nedá). V neposlednom rade, vždy je tu možnosť dohodnúť sa individuálne na doučovaní napr. cez skype, messenger - ja som tak vysvetľovala pár žiakom názvoslovie anorganických zlúčenín a redoxné reakcie (ktorí mali o to záujem). Pokúsili ste sa vy o takúto možnosť? Ale zase sme pri tom, že lepšie je kritizovať, ako sa prísť normálne dohodnúť....

Je veľa rodičov, ktorí po dohode s nami posielajú úlohu mailom, nie cez edupage, posielajú úlohy neskôr....Každý robí, čo môže, ale čítať myšlienky naozaj nevieme.

Čo sa týka vysvetlenia učiva, za seba môžem povedať, že príprava materiálov nie je jednoduchá, keďže veľa žiakov nie je technicky zdatných, snažíme sa na "blbú" A4 "napchať" to podstatné, vymýšľať úlohy na precvičenie učiva, hádať videá na priblíženie učiva....Snažíme sa žiakom individuálne odpovedať, upozorniť na chyby v úlohách...

Nám táto situácia tiež nevyhovuje a namiesto toho, aby sme ťahali za jeden koniec, sa tu budeme osočovať! Ja naozaj nepochopím túto "chorobu" Slovákov, kydať na učiteľov, keď nám zverujete do rúk svoje deti....:-(

Ja viem pochopiť, že je to pre dnešné deti (česť výnimkám) ťažké zrazu toľko čítať, keď na to nie sú naučení....Ale my to už roky pozorujeme, že deti nevedia čítať s porozumením a to sa teraz ukazuje ako veľký problém.

Návrh? Viac sa s deťmi rozprávať, čítať, nechať ich prerozprávať príspevok správ, nakúpiť, pýtať sa ich na názor a naučiť ich NIESŤ ZODPOVEDNOSŤ za svoje vzdelanie. Učiteľ učí, ale žiak SA UČÍ. A v dnešnej dobe to platí dvojnásobne, v každom povolaní sa dnes treba neustále vzdelávať, ak chce človek napredovať.

Prajem si, aby sme nepodliehali negativite tohto obdobia. Nezvyknem čítať fóra, ani sa zapájať do diskusií, ale toto je presne dôkaz, že človek, ktorý je neinformovaný, kritizuje, namiesto toho, aby si najprv zistil fakty.

PS: K tým prémiám - pokryjú to, že používame vlastné počítače, elektrinu, internet, mobilné dáta...? Na to už nikto nemyslí, však to je samozrejmé...čo by sme neurobili pre "naše" deti!


Dúfam, že tento môj príspevok nevyznel ako urážka, skôr mi išlo o prosbu riešiť veci trošku inak...


Pekný deň.

S pozdravom Lucia Pagáčová (chemikárka)

Re:Re:Distančná výučba

Jana sebesova 19.11.2020
Osprevedlnujem sa, ale neviem preco moj prispevok dalo k prispevkom o parkovani. Pisala som cez mobil a nejak mi nefungovalo pripojenie. To je odkaz aj pre tych, co by mali blbe narazky, ze neviem pisat. Obcas sa stane, ze zlyha aj nieco ine nielen ludsky faktor. A este k tomu edupagu. Myslela som skor, ze by mohol byt viacej prehladny a nie ze nie je jednoduchy.

Parkovanie

Xy 05.10.2020
Dobry deň, na parkovisku pri telocvični je extrémny problem zaparkovať. Parkovisko využívajú zamestnanci školy, ktorí tam parkujú počas celého dňa. Rodičia majú parkovať kde? Minibus nepremáva a doviezť deti musíme.... Len kde zaparkovať?! Ak by zamestnanci školy mali parkovanie v rámci areálu školy, bolo by miesto aj pre rodičov, ktorí musia doviezť deti do škôlky a školy. Oceňujem úpravu terénu v rámci "klietky". Je to lepšie

Re:Parkovanie

alexander šabo-riaditeľ 06.10.2020
Dobrý deň, absolútne Vás chápem, mikrobus začne premávať o pár dní, riešime zoznam a opatrenia počas prepravy. S pánom starostom intenzívne riešime prenájom plochy v tom blate, aby sme mohli vyštrkovať priestor na parkovanie. Ale bez súhlasu a vedomia majiteľa pozemkov to urobiť nemôžeme. Podobne, ako pred telocvičňou chceme upraviť pozemok aj za plotom.
Ešte kúsok vydržte, naozaj na tom usilovne pracujeme.

Re:Re:Parkovanie

Xy 06.10.2020
Ďakujem za odpoveď...

Re:Parkovanie

Jana sebesova 18.11.2020
Ano P. PAGACOVA. Presne tak, chýba sice online vyucba ale aj tak sa to da nahradit sposobom, ktory by deťom nieco dal. Vazim si tych co naozaj venuju priprave dostatocne mnozstvo casu (a vy medzi nich patrite). Je tobo ľuďoch. Ten edupage nie je jednoduchy. Presvedcila so sa o tom ako rodic. Ale tu snahu vidim. A drzim palce nam vsetkym. Tentoraz je to aj na nas rodicoch, aj ked nie vsetci mame na to podmienky.

IBAN Kružky

Demská 24.09.2020
Dobry den, kde prosim mozem najst IBAN, kde hradit zaujmove kruzky? Dakujem
1 | 2 >>

Pridať nový príspevok

TOPlist